Spotkania ze Wschodem – Białoruś

Białoruskie Spotkanie poprowadzi Vital Voranau.

Od literatury do niezależności
Znaczenie, jakie odegrała białoruska literatura w kształtowaniu się projektu niepodległej Białorusi. Kultura białoruska w kontekście dziedzictwa europejskiego i jako forma dialogu z sąsiadami.

Vital Voranau – (ur. 18 marca 1983 roku w Mińsku), białoruski literat, wydawca i tłumacz. Współzałożyciel i przewodniczący „Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum” w Poznaniu i wydawnictwa „Bieły Krumkacz”. Absolwent UAM w Poznaniu i Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie. Przetłumaczył na białoruski „Czekając na Godota” Samuela Becketta i „Kubusia Puchatka” Alana Milne’a. Stały autor literackiego almanachu „Biełarus” (New-York). Był w trójce nominowanych do nagrody literackiego czasopisma „Dziejasłou” (Mińsk) w kategorii „Za najlepszy debiut 2006 roku, im. Anatola Sysa”.

Opis wystąpienia:

Mickiewicz, traktor „Biełaruś”, kołchoz, Łukaszenka, czarny chleb, tania wódka, dziewczyny na wysokich obcasach, lodówka „Mińsk”, kresy, słodzone mleko, dyktatura, Kościuszko, Czarnobyl… Czyli co wiemy, a czego nie wiemy o Białorusi? Przyjdź na spotkanie poświęcone Białorusi i poszerz swoją listę.

Brak możliwości komentowania.