Spotkania ze wschodem – Azerbejdżan

Spotkanie ze Wschodem poświęcone Azerbejdżanowi poprowadzi Fahri Aliyev. Przybliży nam ogólną sylwetkę swojego kraju, a także opowie o azerskich obrzędach weselnych.

Fahri Aliyev pochodzi z Baku, leżącej nad brzegiem Morza Kaspijskiego stolicy Azerbejdżanu. Od pięciu lat mieszka w Polsce, gdzie na poznańskim UAM studiuje wschodoznawstwo. Ukończył także kierunek tłumacza (język polski) w Instytucie Słowiańskim w Baku. Włada biegle pięcioma językami: azerskim, polskim, tureckim, rosyjskim i angielskim. Pasjonuje się kulturą kaukaską, w której się wychował i którą poznaje również od strony naukowej.

Opis Wystąpienia:

Kaukaz jest regionem niezwykle bogatym pod względem kulturowym. Na powierzchni niedużo większej od obszaru Polski żyje tam ponad pięćdziesiąt różnych grup etnicznych. Jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego mieszkańców regionu jest obrzęd weselny, zawierający w sobie niemal wszystkie elementy charakterystyczne dla danej kultury narodowej. Pod tym względem wyróżniają się szczególnie azerskie wesela. Mówi się nawet, że jeśli chcesz dobrze poznać Azera, to musisz przyjść na jego wesele…

Brak możliwości komentowania.