PressGlobal.pl -Nowy innowacyjny serwis informacyjny.

Należy podkreślić, że Fundacja nie zrezygnowała z prowadzenia portalu informacyjnego, a wręcz przeciwnie – w wyniku przekazania portalu plportal.pl powstał zupełnie nowy serwis informacyjny o nazwie PressGlobal.pl. Projekt ten został sfinansowany ze środków własnych Fundacji, co świadczy o jej zaangażowaniu i dedykacji w rozwój i promocję wolnego dziennikarstwa, głosu młodych oraz wolnego przepływu informacji. Równolegle został przebudowany portal o nazwie głos wschodu którego celem jest pokazanie wschodu mieszkańcom Polski . Polityki, gospodarki, kultury, nauki, społeczeństwa, religii i turystyki.

Twórcami nowego portalu są ludzie o różnych specjalizacjach, którzy zdecydowali się połączyć siły i wspólnie w ramach praktyk w Fundacji stworzyć innowacyjny serwis informacyjny.

W skład tego zespołu wchodzą: Marcin Larek- mistrz programowania z bardzo istotnym wsparciem i nadzorem Dawida Kowalskiego), Aleksandra Drabarczyk i Wojtek Sobkowiak (Graficy) oraz Konrad Bocheński i Gracjan Dondajewski (Doradcy). Nad wszystkim czuwał Józef Protasewicz (Głowa Fundacji oraz Zarządca Projektu),

Ich wspólnym celem było stworzenie nowego portalu, gdzie możliwe jest dostarczanie wiarygodnych informacji o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata.

Wszyscy, którzy szukają globalnych informacji, cenią wolność słowa i dziennikarstwo niezależne, z pewnością zainteresują się portalem PressGlobal.pl. To innowacyjny projekt, którego misją jest stworzenie platformy dla rozmaitych głosów z całego świata, dostarczających rzetelnych informacji i opinii na najnowsze problemy, wydarzenia i wiadomości.

Projekt, w ramach rozwoju społeczeństwa, angażuje praktykantów z zakresu Dziennikarstwa, Pisarstwa, Tłumaczenia, Marketingu i Informatyki.

Zapraszamy na PressGlobal.pl już dziś!

O programie Jakub Stepnik

Stażysta działający w fundacji Głos Młodych, od października do lutego 2023. Głównie zajmujący się pisanie stron (html, css, bootstrap, javascript, react, jquery)