Portal PressGlobal jest gotowy!

Projekt “PressGlobal” oraz towarzysząca mu strona pressglobal.pl to nowy, dynamicznie rozwijający się portal wiadomości stworzony w ramach działań Fundacji “Głos Młodych”.Projekt ma na celu dostarczać rzetelnych informacji i opinii świata z wszelkich źródeł reportażu na najnowsze problemy, wydarzenia i wiadomości.

Misją PressGlobal jest stworzenie obiektywnego obrazu wydarzeń z krajów świata. Mówimy to, o czym inni milczą i tworzymy platformę dla różnych opinii, aby nasi odbiorcy mogli wyciągnąć własne wnioski.

W PressGlobal wierzymy, że poprzez dostarczanie rzetelnych informacji i opinii z całego świata, oraz promowanie wartości takich jak wolność, równość i poszanowanie różnorodności, możemy przyczynić się do rozwoju polskiego społeczeństwa obywatelskiego oraz świadomości społecznej na temat globalnych problemów politycznych, społecznych, ekonomicznych i ekologicznych.

Projekt, w ramach rozwoju społeczeństwa, angażuje praktykantów z zakresu Dziennikarstwa, Pisarstwa, Tłumaczenia, Marketingu i Informatyki. Nasza platforma udziela najświeższych wiadomości z działów takich jak

• Fakty z kraju i ze świata
  • Biznes Krajowy i Międzynarodowy
  • Sporty
  • Polityka
  • Kultura
  • Motoryzacja
  • Nauka i Technologia
  • Historia
  • Siły zbrojne
  • Turystyka

Fakty

Dział “Fakty” to miejsce, gdzie znajdziesz rzetelne i obiektywne informacje dotyczące bieżących wydarzeń na arenie międzynarodowej. Znajdziesz tutaj komentarze ekspertów, analizy i raporty, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat i jego działanie. Naszym celem jest dostarczanie informacji bez stronniczości i uprzedzeń, aby pomóc Ci zrozumieć świat i jego fakty.

Biznes

Dział “Biznes” to miejsce, gdzie znajdziesz aktualne informacje dotyczące rynku i sytuacji gospodarczej na świecie. Znajdziesz tutaj raporty i analizy dotyczące sektora finansowego, inwestycji, a także najnowszych trendów i rozwoju rynku.

Sport

Dział “Sport” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, relacje i komentarze z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Znajdziesz tutaj artykuły, wywiady i analizy dotyczące najważniejszych rozgrywek, drużyn i zawodników.

Polityka

Dział “Polityka” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, komentarze i analizy dotyczące polityki na arenie międzynarodowej. Znajdziesz tutaj artykuły dotyczące międzynarodowych relacji, konfliktów politycznych oraz wydarzeń i decyzji podejmowanych przez państwa i organizacje międzynarodowe. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych, obiektywnych i aktualnych informacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć świat polityki.

Kobieta / Facet / Dziecko

Dział “Kobieta” to miejsce, gdzie znajdziesz artykuły i porady odnośnie diety, urody, mody, seksu i związków. Znajdziesz tutaj aktualne wywiady i informacje na temat najświeższej mody, trendów, porad zdrowotnych dla kobiet dojrzałych oraz artykułów dotyczących domu, ogrodu, mieszkania i kuchni.

Dział “Facet” to miejsce, gdzie znajdziesz artykuły i porady odnośnie formy, aktywności i stylu współczesnego Mężczyzny. Znajdziesz tutaj aktualne informacje na temat zdrowia, rozwoju osobistego, relacji, mody, stylów życia oraz porad jak być dobrym ojcem, naprawiaczem a nawet ogrodnikiem… I oczywiście jak zrobić smacznego grilla.

Dział “Dziecko” to miejsce, gdzie znajdziesz artykuły i porady odnośnie zdrowia, edukacji, rozwoju, gier i zabaw dzieci. Artykuły poświęcone będą pierwszym miesiącom i latom życia dziecka, zdrowej diety dla maluchów, mody i pielęgnacji oraz poradom ekspertów dotyczących zdrowia i żywienia.

Kultura

Dział “Kultura” to miejsce, gdzie znajdziesz najciekawsze wiadomości, recenzje i analizy dotyczące kultury na świecie. Znajdziesz tutaj artykuły dotyczące filmów, teatru, muzyki, literatury, sztuki i wielu innych dziedzin kultury.

Motoryzacja

Dział “Motoryzacja” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, recenzje i analizy dotyczące świata motoryzacji. Znajdziesz tutaj artykuły dotyczące najnowszych modeli samochodów, motocykli, nowości technologicznych, testów jazdy oraz aktualności ze świata motoryzacji.

Nauka i Technologia

Dział  “Nauka i Technologia” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, artykuły i analizy dotyczące najnowszych odkryć i rozwiązań z zakresu nauki i technologii. Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych badaniach, innowacjach oraz rozwoju nowych technologii, które mają wpływ na nasze życie i świat.

Historia

Dział “Historia” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, artykuły i analizy dotyczące ważnych wydarzeń z historii. Znajdziesz tutaj informacje o ważnych postaciach, konfliktach, rewolucjach i wydarzeniach z przeszłości, które zmieniły bieg historii.

Siły Zbrojne

Dział “Siły Zbrojne” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, artykuły i analizy dotyczące sił zbrojnych na świecie. Znajdziesz tutaj informacje o aktualnych wydarzeniach i konfliktach militarnych, nowym uzbrojeniu i taktyce, a także rozwoju i restrukturyzacji sił zbrojnych. Naszym celem jest dostarczanie rzetelnych i obiektywnych informacji, które pozwolą Ci poznać sytuację w świecie militarnym oraz poznać opinie ekspertów.

Turystyka

Dział “Turystyka” to miejsce, gdzie znajdziesz najważniejsze wiadomości, artykuły i analizy dotyczące turystyki na świecie. Znajdziesz tutaj informacje o atrakcyjnych miejscach do odwiedzenia, ciekawych trasach, nowych trendach w turystyce oraz aktualności dotyczące branży turystycznej. Naszym celem jest dostarczanie informacji, które pozwolą Ci poznać najciekawsze miejsca świata i zaplanować swoją własną podróż.

PressGlobal jest gotów do reportażu akcji! Sprawdź nas na pressglobal.pl

Jakub Stepnik

O programie Jakub Stepnik