Zakończenie projektu szkoły młodych elit politycznych

Realizacja projektu…. Podsumowanie.

Zasadniczym punktem wyjścia dla projektu jest proces wymiany elit politycznych w Polsce oraz dostępu młodych ludzi do polityki.

Współczesna młodzież nie stroni od zainteresowania polityką, brakuje jej jednak doświadczenia praktycznego. Polityka jest swego rodzaju sztuką, która nie tylko wymaga odpowiednich predyspozycji i talentu lecz również warsztatu praktycznego.

Naszym celem było stworzenie projektu promującego zdobycie praktycznego doświadczenia w polityce poprzez młodzież.

Największym problemem było znalezienie kilkunastu biur poselskich chcących przyjąć  na staż – choćby za darmo,- naszych przyszłych młodych polityków !

Zawsze warunkiem jaki stawiali politycy – była zgodność przekonań przyszłego polityka z ideologią ugrupowania, które dany polityk reprezentował

Najtrudniejszą mieliśmy sytuacje, gdy politycy danego ugrupowania pytali, a co z konkurencją i czy aby nie wpuszczamy farbowanego lisa do ich ugrupowania. Kto my jesteśmy. Kogo reprezentujemy. Poglądy. Na 275 biur / skończyły nam się środki na zapłacenie tel, aby do pozostałych dzwonić i tłumaczyć o co nam chodzi/ – zgodziło się 104  z czego zatrudniło od razu na umowy 17 uczestników tego programu z chętnych prawie -1497 – pozostałe biura poselskie i posłowie kazali o sobie zapomnieć .Nie byli zainteresowani. Projekt należy uznać za udany – z 17 osób, które zaczęły prace w biurze przy pośle  -do dziś pracuje 15 osób.

Niestety zakazano naszym młodym politykom prowadzenia jakichkolwiek zapisków bądź prowadzenia bloga.

Do projektu wrócimy na jesieni 2013 roku .Ustalimy nowe warunki i zasady współpracy. Wraz z portalem e-magnes wejdziemy w nowe działanie…… .

mlode-elity

Brak możliwości komentowania.