Warsztaty dziennikarskie wielojęzyczne

Serwis wielojęzyczny np. anglojęzyczny dla dziennikarzy chcących szlifować warsztat w tym języku.
Nadzór nad nim będzie sprawować dziennikarz doskonale znający język angielski lub dwie osoby – dziennikarz i np. absolwent danej filologii.

Ten projekt jest skierowany do osób, które chciałyby w przyszłości pracować jako korespondenci polskich mediów za granicą lub zagranicznych mediów w Polsce

Warsztaty dziennikarskie on-line połączone ze spotkaniami. Teksty przesyłane do redakcji mogłyby być publikowane z zaznaczonymi poprawkami redakcji i komentarzem redaktora, dzięki temu wszyscy czytający je adepci dziennikarstwa mogliby uczyć się na błędach swoich i swoich kolegów.Warsztaty dziennikarskie będą miały ciągły charakter i będą zorganizowane w jednym lub kilku miastach a efekty ich pracy widoczne będą na portalu. Bezpośrednie spotkania dziennikarzy w danym mieście miałyby na celu rozdzielanie tematów, wymianę opinii o działaniu redakcji, uwag o własnych tekstach, tematach poruszanych w innych mediach itp., czyli wszystko, co można spotkać na standardowym kolegium redakcyjnym.

Jesteśmy przekonani, że dziennikarzom wymieniającym się opiniami tylko on-line bardzo brakuje takich spotkań. Widać to w tekstach – początkujący dziennikarze zwykle powielają te same błędy. Oczywiście drugim celem jest integracja zespołu i stworzenie grupy, która byłaby w stanie przyciągać kolejne osoby do portalu jak i na warsztaty.
Ważne jest również to, że taki grupy można stworzyć nie tylko w największych miastach akademickich dla studentów, ale również np. dla licealistów w mniejszych miastach oraz dla osób chcących udoskonalać swój warsztat dziennikarski.

Co do samej organizacji nowego portalu chcemy – aby interakcja między użytkownikami była jak największa, poszczególne działy i/lub cały portal powinny stanowić system blogów, nowe wpisy automatycznie pojawiałyby się jako główna wiadomość na stronie głównej . Elementem wzbogacającym blogi powinny być np. zdjęcia autorów i inne informacje na ich temat, np. miasto, uczelnia (trochę na wzór portali społecznościowych).

Budżet ok. 150 tys. zł.
Warsztaty ruszą w marcu – do tego czasu zbieramy opinie bądź uwagi na ten temat.

Uwagi przesyłać na adres:
fundacja.glos.mlodych@gmail.com
redakcja@e-magnes.pl

Brak możliwości komentowania.