Powstał nowy portal e-magnes.pl

Powstał nowy portal www.e-magnes.pl , którego zadaniem jest umożliwienie Wam czynnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa. Ideą tego przedsięwzięcia jest działanie w interesie młodego pokolenia, mówienie głośno o jego potrzebach i problemach.

Mówimy tu o polityce, gospodarce i problemach społecznych. Chcemy poruszać tematy trudne, oraz mówić o tym, o czym inni wolą milczeć. Więc jeśli nie boicie się konfrontacji i debat, chcecie powiedzieć, co Was denerwuje i trapi, to jest najlepsze miejsce.

A może chcecie powiedzieć coś o swoim istnieniu, programie politycznym my chcemy go  poznać. Chcemy znać  Wasze zdanie na istniejący stan rzeczy, Wasze pomysły i postulaty.

Strona Praca i Kariera na portalu www.e-magnes.pl –  to swoiste kompendium wiedzy na temat warunków życia i pracy w danym Państwie .( w opracowaniu 37 panstw)

Zawiera liczne szczegóły w takich kwestiach jak poszukiwanie i znalezienie pracy , mieszkania, szkoły. Omawiać będziemy szczegółowo sprawy podatkowe, koszty życia, zasady korzystania z ochrony zdrowia, przepisy socjalne, porównywalność kwalifikacji itd.

Dużo miejsca chcemy poświęcić takim sprawom jak poruszanie się w gąszczu przepisów w obcym kraju, opowiemy o jego specyfice . Podpowiemy, jak w obcym państwie założyć własną działalność gospodarczą, korzystając przy tym z sytuacji „z życia wziętych”,  zaprezentujemy także najnowsze oferty pracy dla naszych rodaków.
Tu znaleźć będzie można informacje o edukacji – czyli jak wybrać przedszkole, szkole czy studia . Znajdzie się tutaj także wiele ciekawych, do tej pory nie poruszanych przez inne tego typu portale informacji, będących niejako punktem wyjścia dla poszerzania swojej wiedzy o danym kraju.

Naszym celem jest ułatwienie wszystkim osobom, które znajdą się, bądź już się znalazły w obcym kraju- poruszania się w danej kulturze, systemie prawnym i zwyczajach. Każda podróż do nowego miejsca wiąże się z podstawową orientacją o nowym środowisku. Dlatego też pragniemy umożliwić poszukiwanie takich informacji w jednym miejscu.
Na naszej stronie dowiecie się m.in. o aktualnych wydarzeniach dziejących się w polityce i gospodarce danego państwa .Przedstawimy jego kulturę i sztukę oraz miejsca które warto zobaczyć i poznać . Zaprezentujemy ciekawe miejsca na spędzenie czasu wolnego wraz z opiniami i sugestiami innych.

Na stronie Praca i kariera Portalu www.e-magnes.pl dowiesz się również, z jakimi problemami możesz się spotkać oraz gdzie szukać pomocy w ich rozwiązaniu – znajdziesz tutaj namiary na polskie placówki konsularne, poznasz przepisy drogowe danego kraju, a nawet obowiązujące w nim ceny mandatów za poszczególne wykroczenia.

Będziemy jedynymi, którzy będą posiadali aktualna i aktualizowana co kwartał  bazę biur pośrednictwa pracy – krajowych i zagranicznych .

Jeśli znajdzie się kwestia, której nie poruszymy na naszej stronie, a która wzbudza zainteresowanie, jesteśmy otwarci na sugestie i pytania, na które z pewnością bardzo szybką znajdziemy odpowiedź.

Brak możliwości komentowania.