Pracownicy fundacji

Zarząd

  Józef Protasewicz

  Prezes zarządu

  E-mail: jozef.protasewicz@fundacjaglosmlodych.org

    Krzysztof Kasprzak

    Za-ca prezesa zarządu

    E-mail: krzysztof.kasprzak@fundacjaglosmlodych.org

      Marianna Ruks

      Członek zarządu

      E-mail: mariannaruks@fundacjaglosmlodych.org

        Leszek Raszyński

        Członek zarządu

        E-mail: leszek.raszynski@fundacjaglosmlodych.org

          Jarosław Wieczorek

          Członek zarządu

          E-mail: jaroslaw.wieczorek@fundacjaglosmlodych.org

           Kadra kierownicza

            Rafał Urban

            Koordynator Działu IT / Główny administrator

            Absolwent Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Zaintrygowany światem, ciągle poszukuje wiedzy i zadaje mnóstwo pytań na które sam stara się udzielić odpowiedzi. Nie ma chyba zadania czy pracy której by się nie podjął, mimo to nie potrafi określić wiodącej dziedziny czy specjalizacji. Dla tego niezłomnie poszukuje zajęcia, które go zafrapuje i pozwoli rozwijać się dalej.

            W wolnym czasie kocha przebywać na świeżym powietrzu razem z rodziną. Majsterkowanie na działce to tylko taka mała pasja wynikająca z maksymy której konsekwentnie stara się trzymać:

            „Moją wielką ambicją jest umrzeć raczej z wyczerpania niż z nudów.”

            Angus Grossart

             Marketing

              Mateusz Chwiałkowski

              Marketing

              Student Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na kierunku politologia specjalność marketing polityczny i doradztwo w polityce. Od lat obserwator polskiej i europejskiej sceny politycznej. W dzisiejszych szybko zmieniających się czasach polityka obecna jest we wszelkich dziedzinach życia, co sprawa, iż nie sposób się od niej uciec. Tym bardziej motywuje to do jeszcze większego udziału w strefie publicznej.

              Prywatnie jestem pasjonatem historii, szczególnie I Rzeczypospolitej. Lubię także dobre książki, film i piłkę nożną.

                Marta Sawicka

                Marketing

                Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Ekonomicznego w Sopocie. Na studiach wybrałam specjalność e-commerce, stąd też moje zainteresowanie e-marketingiem. Obecnie mieszkam w Gdańsku. Jestem otwartą i pozytywną osobą. W wolnym czasie wybieram się na małe wycieczki rowerowe po naszych pięknym pomorskich okolicach. Lubię podróże, nowe doświadczenia oraz naturę.

                 Muzyka

                  Vincenzo Corsini

                  Menadżer muzyczny

                  Narodowość włoska i polska. Dyplom ukończenia Studiów Wyższych na Kierunku Techniki Reklamowe na Uniwersytecie w Perugii. Znajomość języków polski , włoski, angielski, hiszpański. Krytyk muzyczny w miesięcznikach, muzyk, organizator spektakli, wydarzeń muzycznych oraz spotkań i kongresów; Jest autorem innowacyjnej pracy dyplomowej związanej z marketingiem muzycznym; fotograf i aktor teatrów amatorskich; zapalony kinoman, amator literatury klasycznej i współczesnej, bywalec muzeów. Od Marca 2006 Radio Afera – Poznań (www.afera.com.pl) Pomysłodawca i prowadzący programu „Heros bez Eros” o włoskiej muzyce i kulturze. Od Stycznia 2008 Good Music Organization odpowiedzialny za projekty społeczno-kulturalne. Pomysłodawca i organizator musicalu z młodzieżą ze szkół średnich. Organizator międzynarodowego festiwalu „VenerElettrica” (www.venerelettrica.it). Przewodniczący zrzeszenia kulturowego Campi di Cotone (Perugia). Założyciel , realizator i koordynator Konferencji i Sympozji na temat muzyki i komunikacji , wydarzeń kulturalnych i muzycznych, przeglądów i konkursów. Współpracowałem z organizacjami Immediatamente (www.inmediatamente.it) oraz Foyer (www.foyer.cc). Freelancer dla włoskich i zagranicznych firm, agencji reklamowych i festiwali. Dyrygent chóru. Technik dźwięku dla spektaklu teatralnego Rumble, kompanii Human Beings.

                    Maciej Sztor

                    Menadżer muzyczny

                    Absolwent Akademii Muzycznej Im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – magister sztuki. Obecnie Filharmonia Śląska – Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Śląskiej – dyrygent Filharmonia Lubelska – Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej – dyrygent. Od 2005 -organizowanie i realizacja koncertów oraz manager i kierownik artystyczny Sztor Orchestra. Od 2007 r. – projektowanie i realizacja koncertów muzyki filmowej. Od 2009r. – pedagog Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu: Orkiestra Kameralna, Zespoły Instrumentalne. Pomoc w realizacji i nagraniu płyty z piosenkami dla dzieci Jerzego Wassowskiego z zespołem instrumentalnym POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu oraz chórem Poznańskiej Szkoły Chóralnej. Od 2010 r -asystent i dyrygent współpracujący z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie i Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus oraz dyrygent współpracujący z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Lubię muzykę filmową, taniec i dobrą kuchnię.

                    • Miejsce: Poznań
                    • Strona www: Link

                     Marek Nożyński

                     Pomocnik projektowy

                     Zawodowo specjalista do spraw marketingu z wieloletnim doświadczeniem. Prywatnie – prowadzi własny zespół rockowo-bluesowy „Sun Makers”, w którym gra na gitarze basowej. Interesuje się również filmem, podróżami, motoryzacją i komputerami. Śledzi też nowinki w branży RTV.

                     • Miejsce: Poznań

                      Sebastian Pilas

                      Pomocnik projektowy

                      Politechnika Poznańska Inżynieria materiałowa – Nanomateriały. Zainteresowania: nowości technologiczne, sport, muzyka, samochody, komputery, wynalazki.

                      • Miejsce: Poznań

                       Daniel Hawrylenia

                       Koordynator projektów muzycznych

                       Z wykształcenia muzykolog, zawodowo związany ze sprzedażą. Jak sam o sobie mówi – „Duszę zaprzedał muzyce”. Interesuje się szczególnie estetyką i filozofią muzyki, muzyką dawną oraz Awangardą muzyczną XX wieku. Gra na gitarze. Oprócz tego pasjonuje się historią (szczególnie historia i kultura Szkocji i historia starożytna), grafiką komputerową, technologią cyfrową i motoryzacją.

                       • Miejsce: Poznań

                       Głos wschodu

                        Anna Wolska

                        Dziennikarz – tłumacz języka hiszpanskiego

                        Jestem absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej, oraz specjalistą ds języka hiszpańskiego. Ukończyłam Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną, oraz w roku 2009 uzyskałam certyfikat znajomości języka hiszpańskiego wydany prze największy Uniwersytet Ameryki Łacińskiej w Meksyku (Universidad Autónoma Metropolitana. Moje zainteresowania krązą wokół krajów Ameryki Łacińskiej przede wszystkim ich historii i kultury Mieszkałam 5 lat w Meksyku Jezyk hiszpański to moja największa pasja.

                          Oksana Kriukova

                          Partnerstwo wschodnie

                          Asolwentka Studiumu Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stosunków międzynarodowych Narodowego Uniwersytetu „Akademia Ostrogska”. Uważam, że jakiekolwiek stosunki to jest interakcja, a stosunki między państwami to jest szczególny rodzaj interakcji, wymaga tolerancji, wiedzy i pragnienia pracować dla dobra wspólnego. Staram się zdobywać nowę wiedzę i być otwartą na ludzi. Lubię podrożować, poznawać świat, a w chwili wolne improwizować na pianinie.

                            Tomasz Olczak

                            Tłumacz języka angielskiego oraz niemieckiego - dziennikarz

                            Świeżo upieczony absolwent lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Językami obcymi zacząłem się interesować od czasów liceum i wtedy podjąłem decyzję o studiach językowych i zostaniu tłumaczem. W wolnym czasie lubię poczytać artykuły z prasy popularnonaukowej. Interesuję się zagadnieniami z dziedziny psychologii, biologii oraz medycyny. Lubię podejmować nowe wyzwania, które powalają nie tylko na rozwój umiejętności językowych, ale także na poszerzenie wiedzy.

                            • Miejsce: Warszawa

                             Beata Kapelanczyk

                             Tłumacz języka niemieckiego - dziennikarka

                             Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu. Interesuję się językoznawstwem, psycholingwistyką oraz pozyskiwaniem języka. Pracuję hobbistycznie jako lektor języka niemieckiego, na co dzień zajmuję się procesami rekrutacyjnymi i tłumaczeniami. Popołudnia spędzam na świeżym powietrzu. Jestem miłośnikiem natury. Marzę o podróży na Kubę i do Nowej Zelandii, dlatego też dużą część wolnego czasu poświęcam na naukę języków obcych. Lubię jazdę na rowerze i grę w kalambury

                               Katarzyna Czuń

                               Tłumacz języka francuskiego - dziennikarka

                               Absolwentka Wydziału Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie, stypendystka Université Charles-de-Gaulle w Lille, pracuje jako tłumacz języka francuskiego w internetowym biurze tłumaczeń oraz jako specjalista ds. kontaktów z klientami państw francuskojęzycznych w międzynarodowej firmie. Przez rok zdobywała doświadczenie w Strasburgu. Interesuje się problematyką społeczno-ekonomiczną współczesnej Francji, a także zagadnieniami politycznymi i kulturalnymi obszaru języka francuskiego. Jako absolwentka szkoły muzycznej wolny czas poświęca muzyce i grze na pianinie.

                               • Miejsce: Kraków

                                Oleh Lychak

                                Tłumacz wiadomości ze stron rosyjsko-ukraińsko językowych - dziennikarz

                                Absolwentka Wydziału Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie, stypendystka Université Charles-de-Gaulle w Lille, pracuje jako tłumacz języka francuskiego w internetowym biurze tłumaczeń oraz jako specjalista ds. kontaktów z klientami państw francuskojęzycznych w międzynarodowej firmie. Przez rok zdobywała doświadczenie w Strasburgu. Interesuje się problematyką społeczno-ekonomiczną współczesnej Francji, a także zagadnieniami politycznymi i kulturalnymi obszaru języka francuskiego. Jako absolwentka szkoły muzycznej wolny czas poświęca muzyce i grze na pianinie.

                                  Joanna Krawczyk

                                  Tłumacz języka angielskiego

                                  Jestem absolwentką Kolegium Języków Obcych przy Uniwersytecie Łódzkim po kierunku: język angielski i pedagogika wczesnoszkolna Po zakończeniu studiów pracowałam jako lektor języka angielskiego w grupach wczesnoszkolnych. Finalnie jednak zostałam przy tłumaczeniach, gdyż bardzo mnie to ciekawi. Dla relaksacji w wolnych chwilach: książka, dobra muzyka. Jakiś czas temu zainteresowało mnie kino Woodiego Allana. Nie pogardzę też długim spacerem brzegiem morza w ciepły dzień.

                                    Malarska

                                    Tłumacz

                                    Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonatka psychologii, terapii poznawczo-behawioralnej i arteterapii. Miłośniczka kotów. Zapalona czytelniczka literatury wszelakiej – od klasyki literatury światowej po rodzimą prozę fantasty. W wolnych chwilach graczka – w gry komputerowe lub planszowe. Wieczna marzycielka – w planach zwiedzenie Skandynawii i otworzenie kiedyś własnej kawiarni. Ambitna, uparta, zorientowana na cel. Ale razem empatyczna, ciepła i otwarta na ludzi. Nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko takie, które zajmują więcej czasu do osiągnięcia.

                                      Daria Kondratova

                                      Tłumacz języka rosyjskiego

                                      Absolwentka Filologii rosyjskiej Uniwersytetu w Moskwie i Politologii na Uniwersytetecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Interesuję się polityką oraz problemami społecznymi jakie obecnie występują. Pragnie , aby odnowiły się dobre stosunki oraz współpraca pomiędzy Polską a Rosją, ponieważ są to dwa Państwa z wielką historią, a także stary sąsiedzi, którzy mogą wiele zyskać na wzajemnej współpracy.

                                        Anna Antoszczyszyn

                                        Tłumacz języka rosyjskiego

                                        Jestem absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Rosyjskiego Państwowego Humanistycznego Uniwersytetu w Moskwie, magistrem historii, specjalności historyczna komparatystyka i tranzytologia Rosja – Polska. Moją pasją jest odkrywanie wciąż na nowo krajów Europy Wschodniej. Wszystko co związane ze wschodnią częścią Starego Kontynentu przyciąga moją uwagę. Uwielbiam podróże, szczególnie po Półwyspie Bałkańskim. Spontaniczność i otwartość tamtejszych mieszkańców za każdym razem mnie zaskakuje, a turecka kawa w lokalnej kafanie zawsze wspaniale smakuje. Moim najlepszym kompanem podczas dugich podróży jest wciągająca książka.

                                          Ewa Szymczak

                                          Tłumacz języka rosyjskiego

                                          Skończyłam filologię rosyjsko-ukraińską na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale swoją przygodę z kulturą naszych wschodnich sąsiadów rozpoczęłam jeszcze w dzieciństwie. Za naszą wschodnią granicą mam rodzinę i wielu przyjaciół, których często odwiedzam, dlatego wybór tego kierunku studiów nie był dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Moim marzeniem jest, by coraz więcej Polaków integrowało się ze swoimi wschodnimi sąsiadami, poznawało ich język, niezwykle bogatą kulturę i podróżowało po pięknych terenach tych państw. Spędziłam pół roku na wymianie studenckiej na Litwie, co potwierdziło tylko, że odkrywanie nowych miejsc i spotkania z ludźmi to moja prawdziwa pasja.

                                            Anna Klisz

                                            Tłumacz

                                            Jestem absolwentką filologii rosyjsko-angielskiej na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie studiuję filologię rosyjską na profilu tłumaczeniowym. Moją pasją są języki obce, oprócz angielskiego i rosyjskiego uczę się również ukraińskiego i chińskiego. Aktualnie jestem lektorem języka angielskiego w szkole językowej. Natomiast w przyszłości chciałabym zostać tłumaczem języka rosyjskiego, ponieważ jest on dla mnie językiem wiodącym. Interesuję się kulturą i historią Rosji, oprócz tego uwielbiam podróżować. W przyszłości chciałabym zwiedzić całą Rosję.

                                             Wsparcie IT – webmasterzy

                                              Rafał Urban

                                              Koordynator Działu IT / Główny administrator

                                              Absolwent Informatyki na Politechnice Częstochowskiej. Zaintrygowany światem, ciągle poszukuje wiedzy i zadaje mnóstwo pytań na które sam stara się udzielić odpowiedzi. Nie ma chyba zadania czy pracy której by się nie podjął, mimo to nie potrafi określić wiodącej dziedziny czy specjalizacji. Dla tego niezłomnie poszukuje zajęcia, które go zafrapuje i pozwoli rozwijać się dalej.

                                              W wolnym czasie kocha przebywać na świeżym powietrzu razem z rodziną. Majsterkowanie na działce to tylko taka mała pasja wynikająca z maksymy której konsekwentnie stara się trzymać:

                                              „Moją wielką ambicją jest umrzeć raczej z wyczerpania niż z nudów.”

                                              Angus Grossart

                                                Łukasz Grzenkowicz

                                                Programista

                                                Dla znajomych „Grzana” . Od kiedy pamiętam, zajmuję się tworzeniem aplikacji webowych. Moja przygoda z informatyką zaczęła się wraz z pierwszym komputerem. Wtedy to już wiedziałem, że chcę pracować w przyszłości w tej branży. Moje początki z „programowaniem”? to statyczna stronka z tapetami. Z czasem nauczyłem się podstaw PHP. Później jeszcze MySQL i JavaScript i już można było coś konkretniejszego zrobić. W 2007 roku wystartowałem z własną działalnością gospodarczą, oczywiście zajmowałem się freelancingiem w programowaniu. Później doszło jeszcze administrowanie serwerami na Linuchach i Windzie oraz sklep internetowy. Aktualnie pracuję w firmie, która zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych dla klientów z całej Europy.

                                                  Krzysztof Suchecki

                                                  Programista

                                                  Studiuję Informatykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiweicza w Poznaniu, specjalność algorytmika i inżynieria oprogramowania. Najbardziej interesuje mnie programowanie na urządzenia mobilne, w szczególności na Androida oraz systemy baz danych, takie jak np. SQLite, MSSQL, MySQL, PostgreSQL. Moje zainteresowania nie ograniczają się tylko do programowania. Intensywnie uczę się języka angielskiego, który jest niebywale przydatny w “moim fachu”. Ponad to hobbystycznie interesuję się psychologią. Staram się regularnie uprawiać jogging.

                                                    Janusz Kukulski

                                                    Programista

                                                    Studiuję Mechatronikę na Uniwersytecie Rzeszowiskim. Wcześniej kształciłem się jako Technik Elektronik o specjalizacji automatyka przemysłowa. A w wolnym czasie: Interesuje się Elektroniką, Robotyką, Urządzeniami GSM telefony jak i boxy do nich. Działam w kole naukowym „ROBO” działającym przy Politechnice Rzeszowskiej. Wieczorami zajmuję się systemami CMS głównie e107. Można pogadać ze mną o wszystkim, jestem otwarty na wszelakiego rodzaju akcje. Lubię sport, sztuki walki, muzykę – każdej po trochu. Interesuję się też Marketingiem Sieciowym.<br><br><br>

                                                     Pomoc administracyjna

                                                      Aneta Fałkowska

                                                      Pomoc administracyjna

                                                      Ukończyłam Administrację na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe o kierunku wycena nieruchomościami oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Interesuję się psychologią i relacjami międzyludzkimi. Rola matki trójki dzieci odkryła we mnie pokłady cierpliwości, kreatywności, zdolności organizacyjne a także umiejętność racjonalnego działania w chwilach kryzysowych. Spełniam się pomagając innym. W wolnej chwili czytam książki, literaturę psychologiczną, uprawiam sport, spotykam się z przyjaciółmi.

                                                      Moje motto: mam czas na to na co chcę mieć czas.

                                                       Współpracowali

                                                        Elżbieta Szymańczuk

                                                        Dziennikarka – tłumacz języka włoskiego

                                                        Jestem absolwentką politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Część moich studiów spędziłam we Włoszech, głównie na Sycylii, gdzie przez pewien okres studiowałam, odbywałam praktyki i pracowałam. Tam też narodziło się moje zainteresowanie językiem włoskim. Moją pasją jest polityka, a szczególnie moja uwaga skierowana jest na kraje latynoamerykańskie, nowe ruchy polityczne i społeczne rozwijające się na tym fascynującym, ale wciąż niespokojnym kontynencie.

                                                          Daniel Lula

                                                          Administrator Web portalu

                                                          Informatyk-nasz mistrz komputera – twórca Web-owy portalu e-magnes. Absolwent Politechniki Koszalińskiej i Łódzkiej studia doktoranckie . Posiada umiejętności operowania bazami danych ,systemami i programami komputerowymi, które wykorzystuje na co dzień w swojej pracy. Lubi podejmować się nowych wyzwań . Ambitny , konsekwentny i samodzielny.

                                                            Natalia Czajka

                                                            Pomoc administracyjna

                                                            Pełna kontrastów absolwentka bezpieczeństwa narodowego, która zamiast twardo stąpać po ziemi, nosi głowę wysoko w chmurach. Punktualna i dobrze zorganizowana. Chcąc zapomnieć o codziennych stresach zakłada buty i biegnie przed siebie, ćwiczy lub zaczytuje się w literaturze. Uwielbia podróżować i utrwalać miłe wspomnienia na zdjęciach. Przez większość czasu chodzi uśmiechnięta. Zawsze porozmawia, wysłucha, pomoże osobie, która tego potrzebuje.

                                                            • Miejsce: Poznań

                                                             Norbert Kazimierczak

                                                             Programista

                                                             Jeśli chodzi o informatykę to przez czas nauki w technikum zdążyłem zrazić się chyba do wszystkich jej gałęzi. Z wyjątkiem grafiki komputerowej, która (ośmielę się stwierdzić) w wykonaniu mistrzów, których szczerze podziwiam, może aspirować do miana Sztuki. Tak więc od jakiegoś czasu staram się powoli zgłębiać jej arkana, chociaż efekty póki co mnie nie zadowalają. Poza grafiką interesuję się literaturą, czasem filmem, żonglerką czy akwarystyką. Lubię dobrą kawę, cytaty w łacinie i bywam niewiarygodnie leniwy.

                                                              Adrian Jarzębski

                                                              Wsparcie programistyczne

                                                              Technik informatyk. Skończyłem Technikum w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Od podstawówki „dziubałem” coś w komputerach, interesowałem się standardową wymianą podzespołów, instalacją systemów itp, dlatego również wybrałem informatykę jako profil w szkole średniej. Od mniej więcej 3 lat moje zainteresowania podążyły w kierunku projektowania stron internetowych. Języki w których piszę to najczęściej HTML/CSS, JavaScript oraz jQuery, rzadziej PHP. Po za informatyką gram zawodowo w piłkę nożna w klubie WKS Witaszyce oraz ogólnie rzecz biorąc wszędzie gdzie się da. Lubię równie zrelaksować się przy jakiejś książce S. Kinga lub dobry filmie.

                                                              • Miejsce: Przybysław
                                                              • Strona www: Link

                                                              Brak możliwości komentowania