Majątek fundacji

• Środki na realizację celów Fundacji i pokrycie kosztów jej działalności pochodzą z:
    1. funduszu założycielskiego;
    2. środków finansowych i innych składników majątkowych przekazanych przez Fundatorów;
    3. darowizn, spadki, spadków, zapisów i innego nieodpłatnego przysporzenia;
    4. dochodów z aktywów, nieruchomości, praw majątkowych;
    5. dochodów z darów, zbiórek i imprez publicznych;
    6. odsetek i depozytów bankowych oraz z majątku ruchomego i nieruchomego;
    7. działalności gospodarczej;
    8. innych działań prawnie dopuszczalnych.
  • Majątek Fundacji jest lokowany na rachunkach i lokatach bankowych, w obligacjach, akcjach i udziałach, w nieruchomościach oraz w ruchomościach stanowiących, w rozumieniu obowiązujących przepisów, środki trwałe.
  • Fundacja może tworzyć fundusze, w tym fundusze celowe.
  • Z dochodów Fundacja może tworzyć szczególne fundusze celowe, nazwane imieniem osób, które przekazały Fundacji środki w drodze spadku lub zapisu, na których zgromadzane są środki otrzymane od w/w osób z w/w tytułów.
  • Decyzję w sprawie utworzenia funduszy celowych i szczególnych funduszy celowych, określenia wysokości kwot przekazywanych na fundusze, a także określenia sposobu dysponowania środkami zgromadzonymi na funduszach podejmuje Fundator, kierując się – odnośnie funduszy opisanych w pkt. 3. – wolą spadkodawców i zapisodawców.